s nami je svet veselší

Repertoár

Programové čísla: 

Hybaj, dole hybaj - pásmo hier, spevu a tanca z Liptova  - 1995                              

choreografia: Alžbeta Uhráková, Andrej Sabo

hudobné spracovanie: Jozef Vágvolgyi

 

Na čížička - scénické spracovanie hov. slova, hier, spevu a tanca - 1995      

choreografia: Alžbeta Uhráková            

hudobné spracovanie: Jozef Vágvolgyi          

 

Šťastia, zdravia, pokoj svätý -  vianočn pásmo z Liptova - 1996

choreografia: Alžbeta Uhráková        

hudobné spracovanie: Alojz Bučko

                                                                                                                                                                                           

Kec sebe zašpivam - verbunk, dievčenské karičky a párový tanec zo Šariša - 1997

choreografia: Andrej Sabo                                   

hudobné spracovanie: Libor Včelík

                                                                                                                                                                                                                                

Za našima humny - dievčenské kolesa z Dražoviec od Nitry  - 1999 

choreografia: Mgr. Marián Hlavatý            

hudobné spracovanie: Mgr. Peter Dovičovič

 

Kŕka žabka na ceste - detské pásmo z Horehronia - 2001 

choreografia: Alžbeta Uhráková                           

hudobné spracovanie: Alojz Bučko

 

Chlapci kde ste - chlapčenské hry a tanec s palicami - okolie Zvolena - 2004

choreografia: Mgr. art. Martin Urban           

hudobné spracovanie: Peter Mikulec         

 

Pod Telgártom - dievčenské kolesa, dupáky, kačerina - Horehronie - 2006 

choreografia: Mgr. art. Martin Urban                     

hudobné spracovanie: Milan Hronček

 

Páčia sa mi, páčia - čardáše z Kostolca - Považská Bystrica  - 2009             

choreografia: Mgr. Eva Kukučková                             

hudobnéspracovanie: Alojz Bučko  

 

Ako sa Kubo na vandrovku dal - scénické spracovanie hov. slova, hier, spevu a  tanca z okolia Bratislavy - 2011    

choreografia: Alžbeta Uhráková                 

hudobné spracovanie: Alojz Bučko                                     

                                                   

Turek ide utekajme - scénické spracovanie hov.slova, spevu a tanca - 2012

choreografia: Alžbeta Uhráková                 

hudobné spracovanie: Alojz Bučko

 

A ta hura a tu háj - dievčenské karičky z Parchovian - 2012

choreografia: Mgr. Marek Grega                 

hudobné spracovanie: Alojz Bučko

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  hura                                                                                                                                                                                                  

A ja na tých Brehách - dievčenské kolesa z Tekova: obec Brehy, Rybník - 2015

choreografia: MVDr.Anežka Verešová               

hudobné spracovanie: Mgr.Monika Verešová

 

A ta v mlyne - detské pásmo z Požitavia: obce Komjatice, Trávnica - 2016 

choreografia: MVDr.Anežka Verešová                 

hudobné spracovanie: Mgr.Monika Verešová

 

V Orešanoch na muzike - verbunk, trasená, frišká z Horných Orešan - 2016

choreografia: Igor Hajdučík

                                                       

Očová, Očová - dievčenský šatkový z Očovej - 2017         

choreografia: Igor Hajdučík                                                         

hudobné spracovanie: Alojz Bučko

 

Na pažiti pri mlyne - detské pásmo - Vráble - 2017

choreografia: MVDr.Anežka Verešová            

hudobné spracovanie: Mgr.Mnika Verešová

 

                                                                                                                             Spevy: oblasť – liptovská, nitrianská, šarišská, zemplínska, myjavská, horehronská

Na vystúpeniach spevy a detské hry doprevádza: 

Inštrumentalista - sólista Sľuku Alojz Bučko

Inštrumentalista - člen speváckeho zboru SND a výrobca ľud.nástrojov Ľubo Straka

Na dôležitých vystúpeniach a festivaloch súbor doprevádza ľudová hudba:

ĽH Ferkovci, ĽH Jána Paprčku, ĽH Matúša Kyseľa

Doteraz spolupracovali:

s ľudovou hudbou – Libora a Andreja Včelíka

s ľudovou hudbou – Andreja Záhorca

s ľudovou hudbou – rodiny Hlbockej

s ľudovou hudbou - Alexandry Zeleňanskej

 

Prihlásenie