s nami je svet veselší

Info pre rodičov

                D I S P O Z Í C I E

         30.výročie DFS Gerulata - Umelecká scéna Sľuk-u

          Vystúpenie sobota 3.12.2022 o 17:00 celý súbor

          Vystúpenie nedeľa 4.12.2022 o 17:00 celý súbor

                ,, Prosíme pozorne prečítať až do konca,,

 

Sobota 3.12.2022 je akusticko - priestorová skúška

Nedeľa 4.12.2022 - nástup celého súboru do Sľuku bude 15:45, kroje zo soboty ostávajú poriadne zavesené v Sľuku - netreba ich brať domov, až v nedeľu po vystúpení!

Rozpis - akusticko priestorová skúška - sobota 3.12.2022

Prosím rodičov, aby sa orientovali čo sa týka skúšky, len na nástup jednotlivých skupín do Sľuku! Na skúške nikto z rodičov nesmie byť za javiskom a ani v hľadisku!  Jeden z rodičov malej skupiny  sa môže počas skúšky a vystúpenia zdržiavať v Sľuku na tanečnej sále. Malá skupina môže ísť po vystúpení v sobotu domov, tancujú hneď na začiatku. V nedeľu ostávajú deti z malej skupiny do konca vystúpenia, po odtancovaní ich dáme do hľadiska, ale na konci vystúpenia sa malé deti budú s celým súborom klaňať. Ostatné deti sú do konca vystúpenia.

Všetky dievčatá prosím učesať už doma / pred vystúpením ich ešte doupravujeme/. Kroje sa budú obliekať až pred vystúpením. Od 16:00 k dispozícií budú 2 pani krojárky. Deti prosím len prezuť do krpcov, nikto nesmie ísť na javisko v civilnej obuvy. 

Veľká A + býv. členovia + veľká B  +stredná C priniesť kroje už na skúšku, je potrebné si ich rozložiť pred vystúpením, nakoľko počas vystúpenia budú rýchle prevleky a pred vystúpením bude málo času.

TEKOV - nástup do Sľuku 13:15 - dievčatá 

Dudomová, Kleinová, Trojanová, Dubovská, Luxová, Ďorďová, Šamudovská, Mckillop, Zagyiová, Vojtková

ŠARIŠ - nástup do Sľuku 13:30 - veľká A + chlapci  

Szaboová, S.Tomášková, Mikulová, Meggyesi, M.Das, L.Baďurová J.Das, Šenkár, J.Tulek, S.Tulek, Šoltés, Trávnik, Kapitáň

KOSTOLEC, METLOVÝ, NITRA

tancuje: veľká A+ býv. členovia 

PALICOVÝnástup do Sľuku 14:30 - Mateo

tancuje Walter, Jonáš+ býv.členovia + Mateo

MLYN - nástup do Sľuku 14:45 - stredná C

tancuje stredná C + veľká B

AKO SA KUBO

tancuje stredná C+ veľká B + veľká A + býv. členovia

Turek ide - nástup do Sľuku  15:35 - stredná D

tancuje stredná D + stredná C + veľká B

O KOLESA - nástup do Sľuku 16:00 - malá skupina

tancuje malá skupina + veľká A dievčatá

                          17:00 - vystúpenie

Kroj malá skupina:

detské kvetinkové šaty, biele ponožky, silonove pančušky telovej farby, krpce, mašľa bela alebo červená ak bude jeden vrkoč, ak budú 2 copíky 2 malé mašle. Šaty prosím vyžehliť, ak je potrebné vyprať. Mašle sú vo vrecku s logom - všité malé vrecko so zipsom.

Zuzka Mastiláková a Terezka Tomášková  má 2 x šaty!

Kroj stredná D skupina:

Malý - Turek ide: modrotlačové šaty, silonky telovej farby, červená mašľa, krpce. Mašle sú vo vrecku s lo

Kroj stredná C skupina: 

Veľký - Turek ide: dievčatá - biela sukňa, biele opliecko/ blúzka s červenou výšivkou, červená zásterka, biele ponožky, silonky telovej farby, červená mašľa, krpce  chlapci - biela košeľa + plátenné nohavice, biele ponožky, krpce

Do tanca A tam v mlyne: dievčatám ostáva všetko, len zásterka sa dá dole + si prezujú čierne topánočky/ dievčatám, ktoré ešte nemajú v stredu rozdám/. Chlapci - kroj ten istý len sa prezujú do čižiem

Ako sa Kubo:  dievčatám kroj a topánočky ostáva, opäť si dajú len červenú zásterku. Chlapcom kroj a čižmy ostávajú, dávajú si čierny lajblík/ vestu/ + klobúk.

Kroj veľká B skupina:

Turek ide, A tam v Mlyne - to isté čo stredná C, len Karolínka, Hanka, Miška , Nelka - majú na  kroj do mlyna opliecko s dlhým rukávom, sukňa z režného plátna,  čierna zásterka, biela šatka, čižmy, vrece

Ako sa Kubo - modrotlačová sukňa, opliecko s modrým lemom, zástera s modrým lemom, kvetinková šatka, čižmy.

Nitra malá - biele opliecko bez límca, biela zástera, červená sukňa+ červená mašľa, zelená sukňa+biela mašľa, topánočky/ Miške idem kúpiť/.

Kroj veľká A skupina + bývalí členovia:

Nitra veľká - biele opliecko bez límca, biela zástera, červená sukňa+ červená mašľa, zelená sukňa+biela mašľa, čižmy.

Metlovýdievčatá opliecko a čierny lajblík ostáva z Nitry, sukne plisované - nové + čierna plisovaná zástera, mašle biele, gorálky, čižmy, metla. Chlapci košeľa s červeným lemom, nohavice krémové, čierny vyšívaný lajblík, čižmy, klobúk so stuhou, opasok natiahnutý v nohaviciach už doma.

O kolesa dievčatá tancujú v metlovom kroji! 

Šariš - veľká A + býv. členovia - dievčatá - karička - biele opliecko s límcom, červená sukňa + lajblík, zástera so zeleným lemom,červená mašľa,  dievčatá od spoločnej časti tanca- žltá sukňa + lajblík, zástera s modrým lemom, biela mašľa, všetci - čižmy. Chlapci - košeľa s červeným lemom, nohavice krémové, čierny vyšívaný lajblík, čižmy, klobúk so stuhou, opasok natiahnutý v nohaviciach už doma. 

Kostolec - býv. členovia + Kleinová, Dudomová, Luxová, Dubovská, Trojanová - dievčatá biela sukňa, biele opliecko s červenou výšivkou, široká červená stuha, červená mašľa, čižmy. Chlapci čierne nohavice, biela košeľa, červený lajblík, malý klobúk, čižmy, opasok už doma natiahnúť do nohavíc.

Ako sa Kubo - veľká A + bývalí členovia - dievčatá - kabátik, sukňa, zástera, šatka, čižmy. Chlapci-biela košeľa, biele nohavice, čierny lajblík, malý klobúk, čižmy. Kubo - ozembuch /prinesiem/.

Palicový - chlapci J.Tulek, S.Tulek, Šoltés, Trávnik, Kapitáň, J.Das, W.Šenkár, M.Michlík - biele plátenné nohavice, biela košeľa, Mateo + Walter krpce, veľký chlapci čižmy, palice/ prinesiem/.

Tekov - dievčatá - Kleinová, Dudomová, Dubovská, Trojanová, Luxová + bývalé členky - opliecko z režného plátna, sukńa, zástera, biela mašľa, čižmy

Program:

1/Úvod - Mateo, Grétka  2/ Keď si ja zaspievam - Karolínka 

3/ O kolesa   4/ Hore valalom -metlový   5/ Pod horou - spev

6/ Turek ide  7/ A ja na tých Brehách - Tekov  8/ Piesne z Liptova

9/ Za našima humny - Nitra   10/ Páčia sa mi - Kostolec

11/ Keď som u studianky - Karolínka  12/ A tam v mlyne

13/ Ked sebe zašpivam - Šariš  14/ Ľud.hudba  15/ Ako sa Kubo 

 

Za pochopenie ďakujeme

Alžbeta Uhráková - umelecká vedúca DFS GERULATA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prihlásenie